Ciarko
Baza wiedzy
Wybieraj świadomie - skorzystaj z wiedzy eksperta!
Jesteś tutaj: Ciarko > Baza wiedzy
Sercem okapu jest filtr, który oczyszcza powietrze z intensywnych zapachów, nadmiaru pary wodnej oraz drobinek tłuszczu powstających podczas gotowania. Ma on podstawowy wpływ na funkcjonowanie, obsługę, a także cenę całego okapu. Aby działał skutecznie, warto wiedzieć, jaki filtr będzie pasował do konkretnego urządzenia i kiedy należy go wymienić. Większość dostępnych na rynku okapów może pracować w dwóch trybach – jako wyciąg lub jako pochłaniacz, w zależności od warunków montażowych w kuchni. Jednak zarówno w jednym, jak i w drugim urządzeniu podstawową rolę odgrywają filtry.
W tworzeniu kuchennej aranżacji kluczową kwestią, oprócz doboru mebli i wykończenia ścian czy podłóg, jest także skompletowanie całego AGD. Pozostawiając kwestie techniczne, należy też zastanowić się nad tym, jaki kolor akcesoriów będzie pasował do wyglądu całego wnętrza.
Okap to urządzenie niezbędne w każdej kuchni. Ze względu na bliskie sąsiedztwo kuchenki to na nim w dużej mierze codziennie gromadzą się opary i tłuszcz. Należy jednak pamiętać, że utrzymywanie go w czystości bezpośrednio wpływa na efektywne funkcjonowanie.
Kuchnia to często najpopularniejsze pomieszczenie w domu, dlatego też styl, w jakim jest urządzona musi zadowolić każdego z domowników. Zwykliśmy więc stawiać na ponadczasowe, stonowane barwy, których spokój i neutralność dobrze współgrają z gwarem życia rodzinnego.
Trudno wyobrazić sobie współczesną kuchnię bez okapu. Jednak szeroka oferta dostępnych na rynku rozwiązań utrudnia wybór właściwego urządzenia. Jakie możliwości montażowe oferują nam okapy kominowe?
Naukowcy ostrzegają – przyrządzanie potraw na kuchence gazowej powoduje powstawanie zanieczyszczeń o stężeniu często przewyższającym dopuszczalne normy.
Ze wszystkich rodzajów okapów kuchennych największą popularnością wciąż cieszą się okapy kominowe. Jednak dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia wymagane jest odpowiednie podłączenie i zamocowanie sprzętu na określonej wysokości. Radzimy, jak szybko i sprawnie zamontować kominowy okap kuchenny.
Copyright © Ciarko
Projekt i realizacja: www.web-director.pl