Ciarko
Baza wiedzy
Wybieraj świadomie - skorzystaj z wiedzy eksperta!
03 czerwca 2016 | Piątek

Nadaj kuchni luksusu - wybierz AGD w czarnym kolorze

W tworzeniu kuchennej aranżacji kluczową kwestią, oprócz doboru mebli i wykończenia ścian czy podłóg, jest także skompletowanie całego AGD. Pozostawiając kwestie techniczne, należy też zastanowić się nad tym, jaki kolor akcesoriów będzie pasował do wyglądu całego wnętrza. Oryginalnym rozwiązaniem jest wybór koloru czarnego, który nada wnętrzu prawdziwego szyku. Zestawienie dużych urządzeń kuchennych, takich okap, lodówka, czy zmywarka w kolorze czarnym umożliwi stworzenie nowoczesnego wnętrza o wytwornym charakterze.

Sprzęt na lata

Kolor czarny to nie tylko ponadczasowa barwa, symbolizująca solidność, luksus i perfekcjonizm. Odpowiednio dobrane tworzywo w tym kolorze zapewni także wygodę utrzymania urządzeń AGD w czystości. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór akcesoriów z hartowanego czarnego szkła. To materiał bardzo wysokiej jakości, który umożliwia projektowanie sprzętów o najbardziej wyszukanych kształtach. Ze względu na swoją specyfikę, szklana powierzchnia rzadziej ulega zarysowaniu, nie pojawiają się także odbarwienia czy załamania kolorystyczne. Takie urządzenia charakteryzuje także wysoka odporność na uszkodzenia. Czarne AGD na długo utrzymuje także blask nowości.

Duże możliwości aranżacyjne

Czarny kolor dobrze prezentuje się przede wszystkim w dużych i jasnych pomieszczeniach, jednak dzięki odpowiednim zabiegom projektanta, czarne AGD sprawdzi się również w małych kuchniach. Wystrój takich wnętrz najlepiej oprzeć na kontraście bieli i czerni, a optyczne powiększenie można uzyskać dzięki zastosowaniu białych frontów, połyskliwych powierzchni mebli i odpowiedniego oświetlenia. Czerń sprzętów dobrze będzie się komponować nie tylko z białą zabudową, ale także z modnym antracytem i intensywnymi kolorami – czerwonym czy kobaltowym. Również zestawienie dużego AGD w kolorze czarnym i zabudowy meblowej w naturalnym odcieniu drewna może być wyjątkowo oryginalną aranżacją.Copyright © Ciarko
Projekt i realizacja: www.web-director.pl