Ciarko
Baza wiedzy
Wybieraj świadomie - skorzystaj z wiedzy eksperta!
09 lutego 2016 | Wtorek

Postaw na mocny detal, czyli jak ożywić klasyczną kuchnię

Kuchnia to często najpopularniejsze pomieszczenie w domu, dlatego też styl, w jakim jest urządzona musi zadowolić każdego z domowników. Zwykliśmy więc stawiać na ponadczasowe, stonowane barwy, których spokój i neutralność dobrze współgrają z gwarem życia rodzinnego. Również dobierając dodatki do tego wnętrza konsekwentnie trzymamy się ustalonej kolorystyki, podobnie jest w przypadku sprzętów kuchennych. Jednak czy to koniecznie? Może warto postawić na wyrazisty akcent kolorystyczny w najmniej oczekiwanej postaci?

Wybierając kuchenne sprzęty przykładamy wagę nie tylko do ich parametrów technicznych, ale i koloru, który może diametralnie wpłynąć na stylistkę całego pomieszczenia. Teraz oprócz standardowej bieli i inox mamy do dyspozycji całą paletę barw, od kanarkowej żółci po turkusowy lazur. Taki sprzęt będzie nie tylko oryginalną ozdobą, ale sprawi, że wnętrze wyda się bardziej przyjazne i optymistyczne.

Zaskakujący element

Niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni jest okap, w którym wbrew pozorom tkwi ogromny potencjał dekoracyjny. W ofercie firmy Ciarko dostępnych jest wiele zróżnicowanych modeli, tak pod względem konstrukcji, jak i kształtu i koloru. Różnorodność wykorzystanych w niej barw spełni oczekiwania każdej wyobraźni. I tak klasyczną, białą kuchnię efektownie ożywi okap w odcieniach niebieskiego, który przywoła na myśl elegancki, pełny uroku styl śródziemnomorski. Jeśli natomiast w naszej kuchni dominują szarości, ciekawym urozmaiceniem będzie kontrastowy akcent w postaci czerwonego lub żółtego okapu. Obie wersje znajdziemy w modelu OR W Color. Jego minimalistyczny, cylindryczny kształt sprawia, że tak intensywne odcienie nie wprowadzają chaosu i nie zdominują całego wnętrza, ale estetycznie je dopełnią.

Modne neony

Jeśli standardowe kolory to jednak wciąż za mało, możemy zdecydować się na odważny krok i wybrać okap neonowy. Brzmi ekstrawagancko? Być może, ale kluczem do zachowania równowagi jest prostota konstrukcji, którą odnajdziemy w modelach Cube Neon. Zastosowane w nich barwy z powodzeniem rozweselą monochromatyczną kuchnię. Jeśli we wnętrzu umieścimy jeszcze parę dodatków w pasującym odcieniu całość zyska nowoczesne i awangardowe oblicze. Co ciekawe, coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie neonów w formie fantazyjnych akcentów łączących mieszkanie w stylistyczną całość. Warto zastosować ten trend przy tzw. otwartej kuchni.

Nie bójmy się eksperymentować. Teraz wręcz nieograniczony wachlarz możliwości daje nam okazję do spełnienia nawet najśmielszych projektów i architektonicznych wizji. Dlaczego mielibyśmy z nich nie skorzystać?

Copyright © Ciarko
Projekt i realizacja: www.web-director.pl